Безпека життєдіяльності

Друк

Звернення до батьків, учнів.

РЕКОМЕНДАЦІЇ по організації пожежно-профілактичної роботи в учбовому закладі

Відповідальність за пожежну безпеку в учбовому закладі покладається на директора училища, в обов’язки якого входить:

Всі працівники училища повинні проходити протипожежний інструктаж (вступний, первинний, повторний).

Вступний інструктаж проводиться з усіма новоприйнятими на роботу працівниками.

При проведенні вступного інструктажу працівник повинен ознайомитись з :

Вступний протипожежний інструктаж можна проводити одночасно з інструктажем з техніки безпеки.

Проведений вступний протипожежний інструктаж оформляється в журналі реєстрації вступного інструктажу.

Первинний інструктаж проводиться безпосередньо на робочому місці. При цьому, той, кого інструктують, повинен бути ознайомлений з конкретними протипожежними заходами при проведенні занять в кабінеті, лабораторії, майстерні, з планом евакуації і порядком дій на випадок виникнення пожежі; з усіма планами первинних засобів пожежогасіння (які є в учбовому закладі); засобами оповіщення людей про пожежу; пожежною сигналізацією.

Повторний інструктаж всі працівники учбового закладу повинні проходити не рідше одного разу в шість місяців.

Проведений первинний і повторний інструктажі оформляються в журналі охорони праці.

  1. Порядок дії працівників у разі виникнення пожежі.
    • У разі виникнення пожежі дії працівників училища мають бути спрямовані на створення безпеки людей, і в першу чергу учнів, їх евакуації та порятунку.
    • Кожен працівник училища, який виявив пожежу або її ознаки (задимлення, запах, горіння або тління різних матеріалів, підвищення температури в приміщенні тощо), зобов'язаний:

-      евакуацію людей починати з приміщення, в якому виникла пожежа, і суміжних з ним приміщень, яким загрожує небезпека поширення вогню і продуктів горіння;

Залишаючи приміщення або будівлі, що постраждали від пожежі потрібно вимкнути електроприлади з мережі та зачинити за собою всі двері і вікна.

 

Викрадання людей

Щоб виключити ризик викрадення,кожна людина повинна дотримуватися таких запобіжних заходів:

Якщо вас викрали

1.Якщо вас викрали і ваше здоров’я і життя в небезпеці,  то варто дотримуватися таких рекомендацій:

1.Не піддавайтеся зайвому ризику. Будьте спокійні і, по можливості,миролюбні

2.Якщо злочинець знаходиться в стані алкогольного або наркотичному сп’яніння,постарайтеся обмежити з ним усілякі контакти, тому що його дії можуть бути непередбачувані.

3.Не варто посилювати агресивність злочинця непокорою, вчиненням опору.

4.За першої ж можливості постарайтеся дати знати про своє місцезнаходження.

5.Якщо ви тривалий час знаходитесь зі злочинцем,то постарайтеся знайти з ним контакт.

    Уважно стежте за поведінкою злочинця і його намірами. При першій же зручній і безпечній можливості будьте готові рятуватися втечею, а злочинця знешкодити.

 

Погроза вбивством

Якщо вам погрожують( а можливість такої погрози цілком реальна) телефоном, в анонімному листі тощо, постарайтеся притримуватися таких чотирьох правил:

  1. Оцініть ситуацію. Якщо текст листа дійсно приховує в собі небезпеку вам і вашим близьким, негайно вживайте запобіжних заходів:

2.Зайдіть до сусідів, яким ви довіряєте, розкажіть про те. Що трапилося, і попросіть допомогти вам. Подзвоніть від них у міський

(обласний) відділ карного розшуку або в управління СБУ (або попросіть сусідів особисто звернутися туди), домовтеся про таємну зустріч зі співробітниками цих органів і про ваші подальші дії. Якщо у вас є підозра на конкретну особу, а текст листа не несе в собі явно погрози, письмово сповістіть про це в міліцію,зажадайте запросити автора листа для офіційного застереження.

3.Не використовуйте свій телефон для розмов, пов’язаних із цією ситуацією (він може прослуховуватися зловмисниками).Попередьте своїх близьких, кого це безпосередньо стосується, про необхідність підвищити свою обережність .Попросіть друзів підстрахувати вас вдома і на вулиці, завжди повідомляйте їм, куди і на який час ви відправляєтеся.

  1. Подбайте про безпеку своїх близьких. Випускайте дітей із будинку тільки в супроводі дорослих. Не використовуйте для пересування випадкові машини,викликайте до дому таксі телефоном сусідів. Бажано виключити заміські прогулянки, повертайтеся додому до настання темноти.

    Попросіть сусідів повідомляти вам про усі візити сторонніх або телефонних дзвінках, що стосуються вас. Розкажіть на роботі своєму керівнику про те, що трапилося, для пояснення ваших можливих дій або зміни графіка роботи.

   Поводьтеся спокійно і природно, виконуйте всі рекомендації правоохоронних органів до повного усунення загрози.

 

ПАМЯТКА

      Правила поводження з виявленими підозрілеми предметами

 Увага! Сьогодні терористичні акти здійснюються з використанням вибухових пристроїв, які замасковані під авторучки, мобільні телефони, гаманці, міні-магнітофони, дитячі іграшки, або розміщені у звичайних портфелях, сумках, банках, пакунках і залишені у багатолюдних місцях.  Поводження з вибухонебезпечними предметами вимагає значної уваги і обережності.

 Від ваших правильних  дій залежить життя та здоров'я  ваше і оточуючих!


У разі знаходження вибухонебезпечного пристрою
ЗАБОРОНЕНО:

При знаходженні вибухонебезпечного пристрою:

У випадку, коли у приміщенні знайдено вибуховий пристій і Вас евакуюють:

Якщо Ви опинились поблизу епіцентру вибуху:

Памятайте!    Розмінуванням, знешкодженням або знищенням вибухонебезпечних предметів займаються тільки підготовлені фахівці-сапери, допущені до цього виду робіт.