Перед нами щодня стоїть необхідність вирішувати якісь завдання. Кожен день ми стикаємося з якимись обставинами, які відчувають наше терпіння і характер. У цій ситуації дуже велике значення мають наші життєві цінності, які служать маркерами і дозволяють нам переконатися, що ми рухаємося по нашому шляху в правильному напрямку. Коли всі слова і дії приведені у відповідність з нашими цінностями, життя здається нам правильною і змістовною, а ми самі впевнені і задоволені собою. Але якщо трапляється так, що наша поведінка не відповідає внутрішнім переконанням, ми дуже скоро починаємо відчувати занепокоєння й роздратування, що зароджуються і зростають всередині нас. Це неприємне відчуття підказує нам, що не все гаразд у нашому світі. Мало того, ці відчуття можуть стати джерелом занепокоєння і нещастя для нас. І тільки твердо дотримуючись вказівок нашої совісті, ми можемо зберегти почуття власної гідності і відчувати себе самодостатніми і щасливими.

     Наші життєві цінності – це наш внутрішній компас, за яким ми повинні звіряти кожен крок по життєвій дорозі. Є проблеми зі здоров'ям, грішми, стосунками? Це тому, що наші внутрішні моделі світу не співпадають з тим, що є насправді. Важко приймати будь-яке рішення? А це тому, що ми не впевнені в тому, чого ми дійсно хочемо і що для нас дійсно важливо. Коли у нас є певні установки, нам легше зважувати варіанти і знаходити правильне рішення – адже життєві цінності людини служать йому опорою, і, слідуючи їм незалежно від обставин, ми починаємо жити більш повноцінним і продуктивним життям.

  Що може стати головним для вас?

     Дуже важливо визначитися з тим, що є найбільш головним для вас, адже життєві цінності допомагають формувати характер і контролювати наші вчинки, бажання і рішення. Звичайно, у різних людей внутрішні установки різні: для одного найважливіше те, що здається не настільки важливим для іншого, а для третього і взагалі головний орієнтир у житті відрізняється від того, що важливо і для першого, і для другого. І все ж ми можемо перерахувати найбільш часто згадуються різними людьми критерії, які мають першочергове значення в їх житті і повинні мати особливе значення для кожної людини. Отже, які можуть бути життєві цінності?

  • Любов– це, напевно, взагалі найперше, що назве практично кожна з нас. Це важлива особистісна цінність, яка заслуговує особливого місця в житті кожної людини. І тут мова йде не тільки про романтичний почутті, тому що це не єдиний вид любові, яку здатний відчувати людина. Так, як ви любите своїх близьких і друзів, ви можете любити і інших людей. Любов до людей народжує співчуття, а це ще одне, про що ми повинні сказати, коли перераховуємо основні життєві цінності. Коли ми приходимо до співчуття, ми починаємо бачити в людях найкраще, в той час як вони бачать краще в нас.
  • Розуміння, якого потребує кожна людина. Як часто можна побачити людей, які тримають у своєму серці гнів і образу на інших, в причинах вчинків яких вони не хочуть розібратися. Гнів робить їх сліпими і віддаляє від оточуючих. Якщо ж ви готові зрозуміти і прийняти людей і обставини, які змушують їх чинити так чи інакше, ви отримаєте контроль над ситуацією і зможете з кожним знайти спільну мову.
  • Повага до людей– теж дуже важливий критерій. Воно не тільки дозволяє нам черпати натхнення в кращих якостях оточуючих, але й дозволяє краще побачити і постаратися виправити свої недоліки. Ніхто не досконалий; а повага є єдиним способом, за допомогою якого ми можемо помічати позитивне в інших і прагнути удосконалювати самих себе. І, як багато інші життєві цінності, повагу має властивість відбиватися від інших людей до вас – чим з більшою повагою ви ставитеся до оточуючих, тим більшу повагу вони проявляють до вас.
  • Дисципліна, яку багато хто, на жаль, плутають з рутиною і намагаються її уникати. Рутина означає, що ми понуро робимо щось вельми одноманітне; дисципліна ж – це коли людина діє навіть з деякою часткою веселощів, але головне, що його хвилює, це повне виконання своїх обов'язків. Дисциплінований і відповідальний чоловік завжди буде поважати свій і чужий час, тому однією з його характерних рис можна назвати пунктуальність.
  • Віра в інших. Вона може поширюватися і на ваше ставлення до самої себе. Це ваша рішучість, яка здатна підняти людину, якщо він впав. Його сумнів в собі в скрутну хвилину може бути знищено вашою вірою в нього. І що цікаво, ця віра заразлива – чим більше ви вірите в інших, тим більше міцніє ваша віра в себе.
  • Подяка. Коли ви витрачаєте всього лише секунду на те, щоб сказати «спасибі», висловивши свою вдячність іншому, ви запалюєте величезний вогонь дружелюбності і у відповідь вдячності до вас цієї людини. Саме подяку допомагає побачити і відчути той достаток радості, на яке щедра наша життя.
  • Прощення. Вміння прощати звільняє нас від болю і гніву, які змушують нас «застрявати» у минулому. Коли ви прощаєте, ви відпускаєте образу і рухаєтеся вперед по своєму житті.
  • Дружба. Друзі підтримують нас, і вони завжди готові допомогти порадою, якщо ми їх про це просимо. Друзі служать нам опорою в труднощах і завжди бувають поруч з нами в радості.
  • Надія. Це саме те паливо, яке гріє нас, коли ми втомилися і не бачимо дорогу. Надія переконує нас, що іноді питання не в тому, «чи збудеться», а в тому, «коли» це буде.
  • Оптимізм. Є такий вислів: «Якщо тобі дістався лимон – зроби з нього лимонад!» Це дуже цінна якість – вміти бачити хороше навіть там, де його дуже важко побачити. У людей з такою якістю поганого в житті завжди менше, ніж хорошого. Вірніше, поганого і не буває – тому що вони вміють йому протистояти.
  • Терпіння– це цінність, яка створює кращий стан розуму, більш ефективне для прийняття рішень.
  • Толерантність. Є такі люди, з якими нам деколи не хочеться мати справи. Але замість того, щоб показувати їм своє презирство, краще проявити терпимість – це найкраща і гідна альтернатива.
  • Чесність. Це навіть обговорювати не варто. І не дивуйтеся, що цей критерій ми називаємо в самому кінці – це тому, що чесність є основою, на якій стоять усі інші життєві цінності, які б вони у вас були. Чесність полягає в тому, щоб зізнатися собі, що ви не досконалі. Це єдиний спосіб, за допомогою якого ви зможете вплинути на своє життя, щоб змінити її на краще.

   

   

   Якщо ви хочете стати успішним, важливо правильно використовувати мову тіла. Бо часом саме мова тіла відіграє більш важливу роль у спілкуванні, ніж вербальне, звукове спілкування. А причина криється в здатності підсвідомості людини передавати реальні почуття там, де цього не можуть зробити слова. Статистика цей факт підтверджує: до 93% відсотків комунікації є невербальною.

  Враховуючи важливість такого спілкування, ми склали список з 11 факторів, що істотно впливають на його якість.

   1.Посміхайтеся, коли це доречно.

  Всі ми знаємо, що посмішка є чудовим інструментом в отриманні миттєвої довіри та визнання з боку інших, проте потрібно знати, коли необхідно посміхатися. При знайомстві або в якості зворотного зв’язку при спілкуванні з босом посмішка важлива. Але при обговоренні того, чому ви не змогли зробити звіт, – ні. Недоречна посмішка викликає недовіру. А вміння посміхатися в потрібний момент – фундаментальний ключ.

  1. Використовуйте принцип дзеркала.

  Цей принцип передбачає копіювання міміки і жестів співрозмовника. Наприклад, ви можете повторити рухи рук або встановити такий же сильний візуальний контакт, як і людина навпроти. Дзеркальний ефект особливо важливий під час побачень, знайомств та ділових зустрічей.

  1. Більше слухайте.

  Люди люблять, коли їх слухають. Так ви покажете свій інтерес, виявите повагу та довіру. Під час розмови важливо не сидіти зі скляним поглядом. Використовуючи так званий принцип трикутника, ви знизите інтенсивність погляду за рахунок його періодичного переміщення від очей до рота.

  1. Підтримуйте гарну поставу.

  Погана постава говорить про неохайність і погано позначається не тільки на здоров’ї, але і на ставленні до вас. Людям важко бачити у вас рівного собі, а тим більше ставитися як до начальника, якщо ваш лоб паралельний підлозі.

  1. Уникайте жестів потирання долонь, обличчя та шиї.

  Це знак занепокоєння та стресу. Такі жести показують, що ви не можете впоратися з покладеними на вас обов’язками, або турбуєтеся про те, як сприймається ваша робота / зовнішній вигляд / поведінка, або що вам не вистачає впевненості в собі. Для інших людей це також привід для зменшення довіри до вас. Успішні люди намагаються так себе не вести (принаймні, не публічно). Вони завжди демонструють спокій, упевненість, навіть якщо все складається не кращим чином.

  1. Рукостискання не повинно бути слабким.

  Саме рукостискання дозволяє скласти про вас перше враження. Слабке рукостискання характеризує слабку особистість, а слабкі люди рідко бувають успішними. Додаткова порада: при рукостисканні з кимось поверніть зап’ястя так, щоб ваша рука була злегка вище руки співрозмовника. Таким чином, демонструється деяке домінування. Але в той же час у всьому важлива міра. Занадто сильне рукостискання – вияв грубості.

  1. Розпряміть ноги.

  Коли люди схрещують ноги, то сигналізують про те, що вони внутрішньо закрилися. Це може бути зручно, якщо ви маєте намір дистанціюєтеся від когось, але згубно, якщо ведете важливі переговори або намагаєтеся переконати боса в необхідності вас підвищити.

  1. Підніміть підборіддя.

  Підняте підборіддя (але не занадто високо) демонструє гордість і впевненість. Якщо ви коли-небудь бачили, як виглядає людина з опущеною головою, то знаєте, як важливо тримати її піднятою.

  1. Тримайте руки долонями вгору.

  Так ви продемонструєте свою відкритість і готовність до діалогу. Ця техніка неймовірно ефективна у сфері продажів, маркетингу, або в навичках переконання.

  1. Кивніть на знак згоди.

  Якщо хочете побудувати гарні відносини зі співрозмовником, кивайте у відповідь, якщо йдеться про щось нове. Так ви висловите свою згоду до сказаного і покажете, що уважно слухаєте бесіду.

  1. Обережно торкніться руки співрозмовника.

  Відчуття довіри можна викликати легким дотиком до руки людини, яка розповідає якусь історію або анекдот. На кшталт кивку, ви висловите своє схвалення вимовлених словами. Аналогічний ефект також дає легке поплескування по плечу.

           Отже, тепер ви знаєте 11 порад для поліпшення якості невербального спілкування. Використовуйте їх правильно і тоді успіх в особистому та професійному житті вам гарантовано!

     Якщо ви хочете стати успішним, важливо правильно використовувати мову тіла. Бо часом саме мова тіла відіграє більш важливу роль у спілкуванні, ніж вербальне, звукове спілкування. А причина криється в здатності підсвідомості людини передавати реальні почуття там, де цього не можуть зробити слова. Статистика цей факт підтверджує: до 93% відсотків комунікації є невербальною.

  Враховуючи важливість такого спілкування, ми склали список з 11 факторів, що істотно впливають на його якість.

   1.Посміхайтеся, коли це доречно.

  Всі ми знаємо, що посмішка є чудовим інструментом в отриманні миттєвої довіри та визнання з боку інших, проте потрібно знати, коли необхідно посміхатися. При знайомстві або в якості зворотного зв’язку при спілкуванні з босом посмішка важлива. Але при обговоренні того, чому ви не змогли зробити звіт, – ні. Недоречна посмішка викликає недовіру. А вміння посміхатися в потрібний момент – фундаментальний ключ.

  1. Використовуйте принцип дзеркала.

  Цей принцип передбачає копіювання міміки і жестів співрозмовника. Наприклад, ви можете повторити рухи рук або встановити такий же сильний візуальний контакт, як і людина навпроти. Дзеркальний ефект особливо важливий під час побачень, знайомств та ділових зустрічей.

  1. Більше слухайте.

  Люди люблять, коли їх слухають. Так ви покажете свій інтерес, виявите повагу та довіру. Під час розмови важливо не сидіти зі скляним поглядом. Використовуючи так званий принцип трикутника, ви знизите інтенсивність погляду за рахунок його періодичного переміщення від очей до рота.

  1. Підтримуйте гарну поставу.

  Погана постава говорить про неохайність і погано позначається не тільки на здоров’ї, але і на ставленні до вас. Людям важко бачити у вас рівного собі, а тим більше ставитися як до начальника, якщо ваш лоб паралельний підлозі.

  1. Уникайте жестів потирання долонь, обличчя та шиї.

  Це знак занепокоєння та стресу. Такі жести показують, що ви не можете впоратися з покладеними на вас обов’язками, або турбуєтеся про те, як сприймається ваша робота / зовнішній вигляд / поведінка, або що вам не вистачає впевненості в собі. Для інших людей це також привід для зменшення довіри до вас. Успішні люди намагаються так себе не вести (принаймні, не публічно). Вони завжди демонструють спокій, упевненість, навіть якщо все складається не кращим чином.

  1. Рукостискання не повинно бути слабким.

  Саме рукостискання дозволяє скласти про вас перше враження. Слабке рукостискання характеризує слабку особистість, а слабкі люди рідко бувають успішними. Додаткова порада: при рукостисканні з кимось поверніть зап’ястя так, щоб ваша рука була злегка вище руки співрозмовника. Таким чином, демонструється деяке домінування. Але в той же час у всьому важлива міра. Занадто сильне рукостискання – вияв грубості.

  1. Розпряміть ноги.

  Коли люди схрещують ноги, то сигналізують про те, що вони внутрішньо закрилися. Це може бути зручно, якщо ви маєте намір дистанціюєтеся від когось, але згубно, якщо ведете важливі переговори або намагаєтеся переконати боса в необхідності вас підвищити.

  1. Підніміть підборіддя.

  Підняте підборіддя (але не занадто високо) демонструє гордість і впевненість. Якщо ви коли-небудь бачили, як виглядає людина з опущеною головою, то знаєте, як важливо тримати її піднятою.

  1. Тримайте руки долонями вгору.

  Так ви продемонструєте свою відкритість і готовність до діалогу. Ця техніка неймовірно ефективна у сфері продажів, маркетингу, або в навичках переконання.

  1. Кивніть на знак згоди.

  Якщо хочете побудувати гарні відносини зі співрозмовником, кивайте у відповідь, якщо йдеться про щось нове. Так ви висловите свою згоду до сказаного і покажете, що уважно слухаєте бесіду.

  1. Обережно торкніться руки співрозмовника.

  Відчуття довіри можна викликати легким дотиком до руки людини, яка розповідає якусь історію або анекдот. На кшталт кивку, ви висловите своє схвалення вимовлених словами. Аналогічний ефект також дає легке поплескування по плечу.

           Отже, тепер ви знаєте 11 порад для поліпшення якості невербального спілкування. Використовуйте їх правильно і тоді успіх в особистому та професійному житті вам гарантовано!

   

                           

  Для досягнення успіху в будь-якій сфері своєї діяльності людині необхідно бути впевненим у собі і вміти  переконувати у своїй правоті інших.

  Люди зі зниженою самооцінкою не можуть бути щасливі за визначенням: все їхнє існування складається з сумнівів, розчарувань і самокопання. Людина з низькою самооцінкою вважає себе не гідним щастя, тому підсвідомо поступається  іншим. Щоб змінити ситуацію у свою користь, потрібно змінитися самому – іншого шляху не існує.

  Визначальне значення в ранньому формуванні самооцінки відіграє оцінка нашої особистості оточуючими, зокрема, батьками, однолітками, друзями. В ідеалі самооцінка повинна будуватися тільки на власній думці індивіда про себе, але на ділі вплив на неї впливає безліч різних факторів. Занижена самооцінка змушує людину сумніватися, розмірковувати і приймати невірні рішення, а надто високий призводить до скоєння великої кількості помилок.

  Ознаки заниженої  самооцінки

  надмірна самокритика і незадоволеність собою;

  підвищена чутливість до критики і думку оточуючих;

  постійна нерішучість і острах допустити помилку;

  патологічні ревнощі;

  заздрість до успіхів інших;

  пристрасне бажання догоджати;

  ворожість до оточуючих;

  постійна захисна позиція і потребу виправдовуватися у своїх діях;

  песимізм, негативний світогляд.

   Якщо людина невисокої думки про себе самого, навряд чи оточуючі будуть вважати по-іншому. І навпаки – упевнені в собі люди зазвичай високо оцінюються оточуючими: до їхньої думки дослухаються, з ними прагнуть спілкуватися і співпрацювати. Навчившись поважати себе, ми знайдемо повагу інших, а також навчимося адекватно ставитися до думки оточуючих про нас.

  Ознаки високої  самооцінки

  приймати свій фізичний вигляд таким, який він є;

  впевненість в собі;

  не боятися робити помилки і вчитися на них;

  спокійно сприймати критику і компліменти;

  вміння спілкуватися, не відчувати боязкість при спілкуванні з незнайомими людьми;

  поважати думку інших, але цінувати і власний погляд на речі;

  піклуватися про своє фізичне та емоційне самопочуття;

  гармонійно розвиватися;

  домагатися успіху у своїх починаннях.

  5 коротких порад для управління самооцінкою:

  Перестаньте порівнювати себе з іншими;

  Припиніть лаяти і критикувати себе;

  Спілкуйтеся з позитивними людьми;

  Займайтеся тим, що вам подобається;

  Дійте, а не роздумуйте про дії!

  Пам'ятайте, що ви – унікальна особистість з величезним потенціалом і необмеженими можливостями. Підвищення самооцінки – один із способів розкрити свої здібності повною мірою.

  Сторінка 1 із 4

  НОВИЙ САЙТ!

  Наразі сайт у режимі наповнення, тому вибачаємось за відсутність деяких матеріалів.

  Наша адреса

  м. Хмельницький

  вул. Тернопільська 15/2

  ел. адреса:vpu11khm@ukr.net

  телефон (факс) (0382) 67-01-86

  Директор

  Селізар Василь Михайлович

  тел.

  Попередня версія сайту

  Попередню версiю сайта ви можете переглянути за посиланням 

  Please publish modules in offcanvas position.